My všichni být také dobrá poctivá Čecha

Nejstarší syn knížete Johannes Nepomucenus Andreas Heinrich Joseph Karl Ferdinand Johannes Evangelist die Heiligen Drei Könige Achaz Michael Maria Erbprinz von Schwarzenberg (1967) před lety prohlásil:

“Měl jsem docela o Československu přehled. Naše rodina byla česká, nikdy jsme nebyli Rakušané. Už jen proto, že 95 % majetku zůstalo v Česku. A dědeček nám spoustu věcí vyprávěl o Masarykovi, Háchovi nebo Benešovi. A samozřejmě i normální věci, o tom, jak tehdy žili, nebo jak chodil na lov, který miloval.”

Jenda nepadl daleko od stromu, potatil se. A protože tu má majetek, tak je Čech i když tu nežije ani nikdy nežil.

Navíc česky umí ještě hůře než jeho tatínek kníže pán:

zdroj: TV Nova, REPORTÁŽ Z RAKOUSKA: Rozhovor se synem Karla Schwarzenberga.

Ano, Čech jako poleno. V roce 2010 se oženil s maďarskou baronkou Dianou Orgovanyi-Hanstein. A zase zůstali v Rakousku.

Mladší syn Karel Filip (1979) původně Karl Philipp Ernst Ferdinand Alwig Kilian Prinz von Schwarzenberg, dnes jen Prinzhorn (po biologickém otci), se v roce 2009 oženil s Annou Marií roz. hraběnkou von und zu Eltz z Německa. On ani jeho žena neumějí česky.

Anna Carolina Antoinette Elisabeth Theresia Olga Adelheid Maria Prinzessin von Schwarzenberg (1968). Její manžel Peter Morgan je Angličan, avšak rodina se čtyřmi dětmi žije nyní v Americe a před tím v Rakousku. U nich doma se také česky nemluví.

zdroj: www.blesk.cz

To Karel se ženil hned dvakrát a s tou samou ženou. Po prvním manželství, se svou ženou rozvedl v roce 1988 krátce poté, co jejího mladšího syna knížete Karla Philippa adoptoval průmyslník Thomas Prinzhorn. Později se ukázalo, že je to jeho biologický otec. Karel si Therese, za velmi přísného utajení, opět vzal v červenci 2008. Manželka Therese, s rakouským občanstvím, žije střídavě ve Vídni nebo na zámku Obermurau. Nemluví česky.

Karel, hlava rodu, kromě Prahy a Dřevíče pobývá také ve Švýcarsku, na rodovém zámku Schwarzenberg v bavorském Scheinfeldu nebo ve vídeňském Paláci Schwarzenberg, který nechal přestavět na luxusní hotel.Karel Schwarzenberg na jednání sněmovny o církevních restitucích Autor: Viktor Chlad, Karel Schwarzenberg na jednání sněmovny o církevních restitucích Autor: Viktor Chlad,

Teď má zálusk na další hrad, ten náš, pražský.

Ano Karle, dědictví, adopce, svatby, rozvody, majetky, otce, tchány, manželky a děti si zkrátka nevybereš. To je mi jedno, neřeším to, nestyď se za ně a ať jsou zdraví. Věřím, že i tu hymnu se doučíš. Také nejsem žádný literát a mluvnici neumím pořádně do dneška. Co ale nemůžu přenést přes srdce je, že se nás snažíš přesvědčit, že celá tvoje rodina byla, je a bude vždy česká, že ti už nejde o žádný majetek, a že ty jako možný český prezident budeš vždy hájit zájmy národa českého. Tak tohle jsem ti nezbaštil ani na vteřinu.

Karle vzdej to, vzdej se své kandidatury, ještě je čas! Zachováš se šlechetně 🙂

zdroje: Therese Schwarzenbergová, Karel, Johannes