Důchodci Karla ne(z)volí

Další gratulanti přibývají, jako houby po dešti. Na webu www.parlamentnilisty.cz předseda Rady seniorů Zdeněk Pernes v článku Národe, tys naletěl Schwarzenbergovi. Šéf důchodců rázně vystupuje usuzuje, že Schwarzenberg, TOP 09 a Kalouse prý nejde oddělit.

Nebude také nikomu doporučovat, aby volil předsedu TOP 09. „Jako první místopředseda vlády je neoddělitelně spojen s koalicí, která seniorům hodně ublížila a přinutila nás pořádat demonstrace a pořádat petice. Ať se podíváte do jakékoliv oblasti, tak současná vláda udělala seniorům velké zlo,“ připomíná zodpovědnost knížete za veškeré kroky Nečasovy koaliční vlády.

Národ prý naletěl dobře promyšlené kampani „Překvapilo mě, že nakonec skončil s tak dobrým výsledkem. Předpokládal jsem třetí, čtvrté místo a stejně tak mě zase zarazil naprostý neúspěch Sobotky. Pokud jde o samotnou kampaň TOP 09, je zajímavé pozorovat, jak razantně se během posledních třech týdnů dle výsledků průzkumů změnila nálada voličů,“

Podle něho je to způsobeno i televizními debatami. „Tam na druhou stranu Karel Schwarzenberg vystupoval dobře, na rozdíl třeba od Fischera. Takže to mohlo ovlivnit řadu nerozhodnutých lidí. Kromě toho byla velmi chytře vedena kampaň v tom, že nelze spojovat osobu Schwarzenberga s jeho funkcí ve vládě. No a na to národ naletěl. V druhém kole se ale fakticky začíná od nuly a lidé snad budou chytřejší,“ doufá předseda Rady seniorů ČR Zdeněk Pernes.

Celý článek na www.parlamentnilisty.cz