Nad dopisy diváků

Dnes mi přišel krátký, leč o to více upřímnější (doufám), dopis od jednoho z nepravidelných čtenářů. Ve skrytu duše doufám, že se stane pravidelným dopisovatelem a také, že mi pomůže rozšiřovat povědomí o zlu, které se skrývá za možností uspění ve volbě presidenta České republiky některých z kandidátů.

Následují řádky pisatele:

“pane, proberte se…
Myslim, ze lidstvo by Vam bylo vdecno, kdyby jste radeji vzdal tento ubohy boj o zanechani jakehosi poselstvi po Vasi osobe. Blaboly a ucelove pokroucene informace, ktere zde prezentujete mi pripominaji clanky z doby totality. Stydte se! DT.”

A jako správná Jindra Vostrá z pořadu “Nad dopisy diváků” Československé televize z dob normalizace stručně odpovídám: “Děkuji za milý dopis, potěšil a jen doplňuji. Styděl bych se, kdyby se Karel stal presidentem. Styděl bych se, kdybych k tomu přispěl. Styděl bych se, kdybych mlčel a nevaroval čtenáře, nerozhodnuté voliče, před vypočítavými a všeho schopnými gaunery typu Schwarzenberga, Fischera, Dlouhého a jim podobných dalších “dobráků”, kterým jde jen o jejich vlastní prospěch a zalíbení se jejich chlebodárcům elitářům.