Karel se nechal nachytat na švestkách

Když je někdo z Karlovi strany, pak je normální, že může pracovat na ministerstvu financí a být odsouzený za daňové podvody. U ostatních stran je to samozřejmě nečisté a odsouzeníhodné.

O zneužívání náhrad – zneužívání moci

Co ty třinácti tisícové náhrady na dopravu ze Senátu i v době, kdy tě po skončení ministerské funkce v roce 2009 ještě stále vozila vládní limuzína?? Já vím, prkotina bys dnes řekl. Že ti nebylo hanba ty náhrady vůbec brát už i v době kdy jsi měl na ně nárok. Proč pane kníže, finančně nezávislý nezkorumpovatelný?

O ne/zodpovědnosti za straníky

Korumpují jenom ti co nejsou v TOP09 – tam je to protislužba a je to vpořádku.

Karel se přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek. Tehdy se u českých úřadů ucházel o navrácení majetku svých předků. A pro získání “svého” majetku je shopný udělat opravdu mnoho.

Jeden z úředníků naznačoval, že restituci může protáhnout na léta, pokud mu ovšem kníže nepůjde na ruku. “Bylo to velmi dávno. V době, kdy jsem nebyl tak známý jako nyní. Byl jsem v úplně jiné situaci. Ten úředník prostě seděl na šanonu a na tom, jak rychle vše dopadne, bylo závislých víc věcí i lidí. Já už jsem to na sebe kdysi řekl, ale to si asi novináři nepamatují“. Ne Karle, nepamatují.

Nepovažuji se za svatého a nikdy jsem nic takového ani netvrdil. Když ale něco takového zažijete, tak vás to nabije, že se na to díváte jinak,“ připouští Schwarzenberg. Je to hned jiný rozměr, je to síla, že!? Jenže Karle, čestný a poctivý člověk to zkrátka nedělá!

Já ti Karle rozumím, i lumpové mají dostat druhou šanci. Jenomže to už nesmí být za naše peníze a o nás. Velká moc prý korumpuje. Já si myslím, že nejenom ta velká, jakákoliv. Jenom u té velké jde o ta největší sousta. Vždy záleží na konkrétním jedincovi, na jeho charakteru, na jeho ochotě přijmout, ale i dát úplatek nebo protislužbu. Jednou zaváháš a při další příležitosti to zopakuješ – jen si dáš daleko větší pozor, aby se ti na to nepřišlo!

Zdroje: Blesk, Týden, Blesk