O Karlovi

Co o Karlovi Schwarzenbergovi píše Wikipedie:

Karel Schwarzenberg, v německojazyčném prostředí také Karl zu Schwarzenberg, (* 10. prosince 1937, Praha) – v němčině podle rodinné tradice celým jménem Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg – je potomek šlechtického rodu Schwarzenbergů – plným titulem kníže ze Schwarzenbergu, vévoda krumlovský, hrabě ze Sulzu a lantkrabě kleggavský – a politik. Od roku 2009 je předsedou strany TOP 09, od května 2010 poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a od července téhož roku 1. místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí v Nečasově kabinetu. Bydlí v Sýkořici v okrese Rakovník.

V minulosti působil jako vedoucí kanceláře prezidenta Václava Havla, byl ministrem zahraničních věcí nominovaným za Stranu zelených v druhé Topolánkově vládě a v letech 2004–2010 senátorem Parlamentu ČR za Prahu 6.

Karel kouřící

Karel se také náramně zasluhoval o Německo a Rakousko:

Doplňuji aktualizovanou verzi české wikipedie:

zdroje:
http://ru.wikipedia.org/wiki/
http://cs.wikipedia.org/wiki/

Rod Schwarzenbergů

Schwarzenbergové se do českých zemí dostali 1653-4 po skončení třicetileté války (1648) a to tak, že dostali roku 1654 inkolát (něco jako občanství) od panovníka (Habsburkové).
V roce 1648 byla česká šlechta (stavy) definitevně poražena a její majetek byl zkonfiskován. To byl konec nezávislosti stavovského soustátí a vznik dědičného království v držení Habsburků. Začali se sem stěhovat německy hovořící šlechtici, kterým za to, že budou panovníka podporovat, dostali majetek – nějaká panství. A Švancenberci byli mezi nimi. A tak teď Karel dědí vlastně také to, co bylo zabaveno našim předkům.