Proč jdou lidi volit Karla?

Po minulých článcích musím trošku ubrat páry a zvolnit téma. Už se mi z toho všeho zvedal kufr – jako že se mi chtělo zvracet, ale Karel mi bude rozumět. Tak sem dám něco na pobavení. Pobavil jsem se, až jsem se plácal do stehen, jaká to páni byla legrace…
i když to ti nebozí lidé ve video příspěvcích mysleli smrtelně vážně. Začíná mi tě Karle být trošku líto, že jsi sednul na lep těm pochlebovačům a nechal se vyhecovat umělecko/intelektuální věrchuškou.

Ne, kecám, dělám si zase naopak já legraci. Není mi tě líto, ale těch, kteří zaslepeně věří, že ty budeš naše jediná spása, že ty jediný si ten pravý, prezidentský kandidát.

a ještě třeba další pěkný kousek tady:

a co třeba knížecí/královský:

Už jsem přišel na to proč tě budou Karle někteří lidí volit a co skutečně Česká republika prý potřebuje. Bylo to opravdu poučné a děkuji hercům, herečkám, zpěvákům a tak nějak vůbec všem umělcům a intelektuálům, že mě to vysvětlili. Už jsem v tom začínal mít jasno zmatek a teď tě tady všichni vykreslili pomalu jako chrabrého rytíře z Blaníku krále Václava, který naši zemi vyvede z toho temna a o nás všechny chudáčky dole, se postará.

Karel bude potřebovat nejspíše nejenom ty injekce a podporu, ale i překladatele do Češtiny a nápovědu (alespoň pořádné naslouchátko). Skutečně Karel nejenom, že špatně slyší a není mu rozumět, ale i nejspíše i nedobře chápe. Jak se můžete sami přesvědčit z jeho reakcí v úterní debatě na iDnes/mf Dnes.

Nicméně abych (si) odpověděl na otázku v titulku. Proč jdou někteří lidé volit zrovna Karla? Proč chtějí mít na hradě zrovna jeho? Bude to nejspíše proto, že chtějí dalšího prezidenta, kterému národ, obyčejný člověk, opět nebude rozumět. Už v tom máme jistou tradici. A také je to pro někoho náramně výhodné.