Schwarzenberg je nepřítel míru a nepřítel státu

Vondro, Schwarzenbergu, jste nepřátelé míru a nepřátelé státu! Odstupte!

Tak tohle bylo hlavní heslo výzvy iniciativy Ne základnám proti bilaterálním plánům vybudovat v Praze centrum americké protiraketové obrany přednesená na demonstraci na Václavském náměstí dne 9.10. 2010. k tehdejším ministrům Vondrovi a Schwarzenbergovi.

Už je to více než dva roky a mnozí jistě zapomněli, že to bylo těsně. Pořád je tu nebezpečí vybudovat u nás protiraketovou obranu NATO resp. USA. Ani jeden z pánů, po této výzvě, kterou podpořila tehdy aktivně většina obyvatel Česka, však neodstoupil.

A co se od té doby změnilo? Inu, mnoho a nic, máme se zase o něco hůře. Saša sice už doministroval a Karel se dere na místo prezidenta naší republiky, ale… U Saši mám jistotu, že ten jen tak nazdařbůh neskončil a nesložil zbraně, byť proklamoval, že po debaklu s krajskými volbami odchází. No, něco mi říká, že ne na dlouho a že ne daleko – rozuměj ne daleko od zbraní a peněz. Tito lidé sami neodcházejí, ti maximálně bývají “odejití”.

U Karla si naopak nejsem jistý ničím. Ani jeho rozumem, osobním fyzickým a psychickým zdravím, ani důvody proč a pro koho to všechno celé kolem volby prezidenta dělá. Vedrala se mi na mysl známá replika z filmu Na samotě u lesa “Že bych ještě sklidil, na zimu bych prodal kravku a na jaře už nezaseju”. A tak kromě toho, že tady Karla budeme trpět nejspíše ještě hodně dlouho, se Karel a lidé přisátí k cecíkům té kravky (Česko a jeho národové) i pěkně napakuje.

Nestačí ti Karle to co už máš? Několik řádů Německých, Rakouských za zásluhy, Švýcarské občanství, rozsáhlé pozemky a nemovitostí za miliardy jak u nás v Česku tak i v zahraničí?

Celou tehdejší výzvy ministrům si můžete přečíst třeba na parlamentních listech.