Studenti ani důchodci Karla ne(z)volí

Karel Schwarzenberg je předsedou strany TOP 09, která je jednou ze dvou řádně zvolených stran v současné vládní koalici. Je zároveň ministrem zahraničních věcí a prvním místopředsedou vlády. Karel je tak plně odpovědný za vše, co tato vládní koalice za dva a půl roku svého vládnutí napáchala.

Zmatení studenti netušili, že Karel na ně spolu s TOP 09 šil boudu

Zmatení studenti netušili, že Karel na ně spolu s TOP 09 šil boudu

Z těch nejhorších zákonů připomeňme církevní restituce, které v situaci, kdy chybí prostředky na vyplácení státních zaměstnanců, garantují církvím poskytnutí majetku ve výši 150 miliard korun. Přitom tenhle majetek nikdy nevlastnili, pouze spravovali.

Další příšerný paskvil, pod kterým se Karel spolupodepsal, je druhý pilíř důchodové reformy. Tento je poplatný soukromým investičním fondům na úkor státem vyplácených důchodů, nucené veřejné práce, které podmiňovaly výplaty sociálních pojistek v nezaměstnanosti.

Nebo zákon o S kartách, který nutí všechny ty, kteří pobírají jakékoliv dávky, příspěvky nebo důchody, mít zřízen bankovní účet u konkrétní soukromé instituce – České spořitelny. Kolik nás to bude všechny stát? Nemálo.

Nejen že tyto destruktivní zákony Karel nikdy nekritizoval, ale jako ministr, člen vládní koalice je podporoval a hlasováním je pomohl prosadit. A navíc všude brání a chválí Kalouska jako úžasného ministra financí. To je na vyšetření – lékařské.

Karlova strana aktivně podporovala navrženou vysokoškolskou reformu. V jejich programovém prohlášení vlády i v programu TOP 09, strana prosazuje školné, omezený počet prestižních VŠ institucí, systém studentských půjček poskytovaných soukromými bankami. Tohle všechno se stalo terčem kritiky v průběhu všech studentských protestních akcí. Strana, které je Schwarzenberg předsedou!

Důchodci a většina studentů (alespoň VŠ), co tě Karle už prohlédla, nezapomenou. Nejsou hloupí, nemají tak krátkou paměť a uvědomí si, jak je tvoje strana podvedla.