Táňa Fischerová nepodporuje Karla Schwarzenberga

Táňa Fischerová
By Vlasta Bicakova – Own work, CC BY-SA 4.0

V článku Nepodporuji Karla Schwarzenberga, ktery vyšel v deniku Referendum před dvěma dny, Táňa Fischerová vyvrací nepravdivé zprávy o její údajné podpoře Karla Schwarzenberga v druhém kole prezidentské volby.

“Po volbách jsem řekla do médií, že jsem se rozhodla nejít ke druhému kolu. Dala jsem rozhovor ČT, televizi NOVA, ČTK, a jednotlivým novinám. Přesto se stále objevuje zpráva (ČT), že prý podporuji Karla Schwanzerberga. Je to záměrné manipulování skutečností a lze se ptát, proč se tak děje a zda se už opravdu nevracíme do minulosti, kdy se obecně vědělo, že média neříkají pravdu. Proto znovu opakuji důvody, pro které jsem se rozhodla nepodporovat žádného z kandidátů.”

Táňa Fischerová je přesvědčena, že “hlava státu by měla být především mravní osobností, která celý svůj život dbá na soulad svých slov a činů.” a pokračuje “Kdo v minulosti selhával, bude selhávat i v dalších zásadních otázkách.”

Dále poznamenáva, že Zeman v minulosti opoziční smlouvou zrušil kontrolu moci opozicí a zapříčinil spolu s Václavem Klausem dělení mocenských pozic a bezuzdný nástup kariéristů všeho druhu do všech míst.

Naproti Schwanzerbergovi vyčítá vedle svých dobrých skutků za minulého režimu, že se v průběhu své doposavadní kariéry “stále víc vzdaluje ideálu mravnímu” a že je odpovědný za stvoření antisociální strany s lidmi ve vládě jako je Miroslav Kalousek, Jaromír Drábek, Leoš Hegr a dalšími ministry, kteří se “podílejí na pádu solidarity a soudržnosti v naší zemi.” Dále že je odpovědný za svá hlasování a “opovrhuje demonstranty, kteří nesouhlasí s vládní politikou.” Na konec Táňa Fischerová konstatuje “Selhal v případě Jiřího Čunka, Ladislava Bátory, ale třeba i člověka na vlastním ministerstvu, který upozornil na finanční nesrovnalosti. Toho nepodržel a nápravu nezjednal. Proto jsem se rozhodla nejít k volbám a nepodpořit žádného z kandidátů.”

Bez komentáře